Depilacja bikini to zabieg, któremu poddajemy się od wieków. Wbrew pozorom była ona stosowana już w starożytnym Egipcie. Później jednak kobiety nie eksponowały swojego ciała na tyle, by zbędne owłosienie stało się problematyczne. Dopiero w XX wieku upowszechniły się skąpe stroje kąpielowe czy fikuśna bielizna, a wraz z nimi nastała moda na gładką skórę, pozbawioną włosków również w okolicach bikini. Dziś mamy wiele możliwości, by szybko usunąć nadmierne owłosienie. Poznaj ich wady i zalety! Sprawdź, która metoda depilacji bikini – woskiem, maszynką czy kremem – jest dla Ciebie najlepsza.

Depilacja bikini przy pomocy maszynki

Maszynka do golenia to najpopularniejsze narzędzie do usuwania niechcianego owłosienia. Sięgają po nią zarówno nastolatki, jak i dojrzałe kobiety. Metoda ta ma bowiem wiele zalet. Po pierwsze jest bardzo tania. Podstawowe maszynki można kupić już za kilka złotych. Do depilacji niezbędna jest także pianka lub dedykowany żel. Koszt kosmetyków waha się w granicach 10-20 złotych i wystarczy na naprawdę wiele aplikacji.

Kolejną zaletą maszynki do golenia jest krótki czas, którego potrzebujemy na pozbycie się zbędnego owłosienia. Już w kilka minut możemy skutecznie usunąć włoski zarówno z okolic bikini, jak i innych części ciała.

Korzystanie z maszynki do depilacji nie jest jednak najlepszym sposobem na usunięcie nadmiernego owłosienia. Przede wszystkim metoda ta może przyczynić się do podrażnień skóry, zaś nieuważne golenie często powoduje bolesne zranienia. Depilacja bikini przy pomocy maszynki może też skończyć się nieprzyjemnym zapaleniem mieszków włosowych, objawiającym się powstawaniem bolesnych grudek.

Problematyczna jest też efektywność zabiegu. Co prawda możemy pozbyć się nadmiernego owłosienia w kilka minut, jednak już następnego dnia włoski zaczynają odrastać. Często stają się grubsze i ciemniejsze, a golenie ich sprawia, że są też ostre, co może powodować dyskomfort. Depilacja bikini przy pomocy maszynki sprawdzi się więc tylko w awaryjnych sytuacjach, kiedy nie możemy pozwolić sobie na skorzystanie z innej metody.

Depilacja bikini kremem do depilacji

Krem do depilacji to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy cenią sobie dobry efekt w krótkim czasie. Odpowiednio dobrany kosmetyk może bowiem skutecznie i bezboleśnie usunąć nadmierne owłosienie. Pamiętajmy jednak, by zawsze wybierać krem, przeznaczony do używania w okolicach bikini.

Krem pozwala na usunięcie owłosienia już w kilkanaście minut. Po jego aplikacji włoski odrastają nieco osłabione. Regularne stosowanie może więc sprawić, że nadmierne owłosienie stanie się rzadsze i jaśniejsze.

Wadą kremów do depilacji może być ich nieprzyjemny zapach, przez co korzystanie z tej metody staje się dla niektórych prawdziwą torturą. Wiele preparatów ma też tendencję do podrażniania wrażliwej skóry. Skuteczność depilacji kremem jest wysoka, jednak efekt utrzymuje się zaledwie kilka dni, choć zwykle dłużej niż w przypadku maszynki do golenia.

Depilacja bikini woskiem

Depilacja bikini woskiem to idealna metoda dla osób, które cenią sobie długotrwały efekt. Poddając się takiemu zabiegowi, możemy liczyć na 3-4 tygodnie idealnie gładkiej skóry. Wbrew pozorom metoda ta nie jest ani droga, ani nadmiernie bolesna. Przykładowo w warszawskim studiu urody Bodybar depilacja bikini kosztuje od 69 do 149 zł w zależności od wybranego zakresu zabiegu. W salonie tym do depilacji wykorzystuje się wosk twardy, nakładany bezpośrednio na skórę. Metoda ta uznawana jest za jeden z najlepszych sposobów pozbycia się nadmiernego owłosienia. Dobrze wykonany zabieg jest niemal bezbolesny. Depilacja bikini woskiem osłabia cebulki włosków, co oznacza, że z czasem jest ich coraz mniej.

To tylko niektóre z metod depilacji, dostępnych na rynku. Jeśli jednak zależy Ci na skutecznym pozbyciu się włosków z okolic bikini, a równocześnie nie chcesz wydawać fortuny, wypróbuj depilację bikini woskiem. Rozwiązanie to gwarantuje Ci kilka tygodni gładkiej i wypielęgnowanej skóry. W sytuacjach awaryjnych zaś sięgnij po maszynkę bądź krem do depilacji.