Właściciele większości hoteli czy pensjonatów robią wszystko by ułatwić wypoczynek nad morzem rodzinom z dziećmi. Badania pokazują, że coraz większa grupa społeczeństwa udając się na wakacje poszukuje miejsc przyjaznych najmłodszym wczasowiczom. Wychodząc naprzeciw potrzebom powstało spa dla dzieci trójmiasto – lista hoteli w Gdańsku, Gdyni i Sopocie gdzie warto udać się na rodzinne wakacje. Opinie są obiektywne, ponieważ tworzą je ludzie którzy do danego miejsca w pewnym czasie trafili. Przy wielu hotelach funkcjonują Kluby Malucha.

 

Co ciekawe działają nie tylko w sezonie, poza nim w wybrany dzień tygodnia w pewnych ramach czasowych pojawia się grupa animatorów organizujących świetną zabawę dzieciom ( wycinanie pacynek, balonowe zwierzaki, origami, zajęcia ruchowe i liczne konkursy to tylko niektóre z atrakcji). Coraz częściej spotkać się możemy z możliwością wynajęcia opiekunki na godziny. Podczas gdy rodzice chcą wieczorem wyjść gdzieś, w hotelowym pokoju pojawi się profesjonalna niania która troskliwie zajmie się jednym lub kilkorgiem dzieci. Szczególnie w sezonie zauważyć można przyhotelowe place zabaw gdzie maluchy szaleją a rodzice odpoczywają.

Dla wielu rodziców ważne jest, aby dzieci nad morzem zaznały terapii jodem wdychając go bawiąc się nad morzem. Podobny efekt dają teżnie, które znajdują się w Ciechocinku. Każdy kto odwiedzi raz Ciechocinek z dzieckiem wie, że wróci to raz jeszcze. To za spawą wodnego placu zabaw oraz wielu atrakcji dla dzieci.