Codzienny makijaż powinien być naturalny, tak aby subtelnie podkreślał atuty urody. Oczywiście własne upodobania, nie wykluczają mocniejszego makijażu, jednak preferowany make up na co dzień większości kobiet to stonowane barwy i delikatność wykończenia.
W wykonaniu casual make up niezbędne będzie użycie cieni do powiek.
Zatem, jak nakładać cienie do powiek podczas porannego makijażu?

Odpowiedni dobór koloru z palety cieni

1.Najlepsze barwy obejmują gamę pasteli.
2.Cieniem, który pasuje do każdego typu urody jest beż i jasny brąz. Wiele kobiet prezentuje się dobrze w różach. Bezpieczne odcienie różu obejmują barwy od bardzo jasnego do ciemniejszego, przygaszonego różu.
3.W makijażu casualowym, należy odłożyć na bok cienie brokatowe, satynowe, mocno nasycone i wyraziste. Nieodpowiednie będą też smoky eyes z użyciem czarnych, granatowych, fioletowych i śliwkowych cieni.

Zanim przystąpimy do nałożenia cieni, należy oczyścić powieki, a następnie nałożyć bazę i korektor.
Kolejnym etapem jest przypudrowane powiek i naniesienie na powieki białej kredki. Jeśli chcemy mieć subtelniejszy efekt, możemy ominąć nakładanie białej kredki, która podbija kolor i czyni go wyrazistszym.
Jednym ze sposobów, na to jak nakładać cienie do powiek jest użycie miękkiego pędzelka. Cienie o konsystencji kremu rozprowadzamy przy pomocy palca.

Aplikacja cienia

-Przy pomocy pędzelka kładziemy beżowy cień na całą górną powiekę. Przy czym nie wolno zapominać o strzepnięciu nadmiaru kosmetyku.
-Cieniem w tej samej tonacji, zaznaczamy zewnętrzne kąciki oka. Aby odpowiedzieć na pytanie, jak nakładać cienie do powiek w codziennym makijażu, należy trzymać się zasady minimalizmu. Zbyt obfita aplikacja cienia tworzy nieestetyczne plamy.
-Całość rozcieramy puszystym pędzelkiem, o krótkim włosiu.
– Nie zapominamy o dolnej powiece. Do jej podkreślenia możemy użyć o ton jaśniejszych barw niż na powiece górnej. Nie zaznaczamy linii wodnej oka.

Kiedy cienie są nałożone, możemy przy pomocy brązowej kredki zagęścić linię rzęs, pamiętając, aby rozetrzeć ją palcem lub pędzelkiem.
Prezentowany powyżej makijaż jest uzupełnieniem ubioru formalnego, tzw. dress code.
Lekki makijaż z użyciem pastelowych cieni będzie też odpowiedni na egzamin maturalny oraz na zajęcia uczelniane.