Tytułowe pytanie “Jak jeść zdrowo?” porusza bardzo istotną kwestię. Wielu z nas zastanawia się, co właściwie powinniśmy jeść, aby posiłki były zdrowe i dostarczały nam niezbędnych składników odżywczych do codziennego funkcjonowania. Jest kilka zasad, które warto wprowadzić w codziennym życiu w zakresie tego co oraz tego w jaki sposób jemy. Przede wszystkim w zdrowym odżywianiu bardzo ważna jest regularność spożywania posiłków. Wiemy, jak trudno o nią zadbać, zwłaszcza w obecnych i bardzo dynamicznych czasach. Mimo wszystko warto wyznaczyć sobie określone pory na jedzenie i spożywać dziennie od 3 do 5 posiłków w tych porach. Sama regularność w odżywianiu może przynieść bardzo dobre efekty.

Druga ważna zasada to korzystanie z produktów spożywczych o jak najmniejszym stopniu przetworzenia. Idealnie, jeżeli w naszej diecie znajdzie się miejsce dla dużej ilości świeżych warzyw i owoców sezonowych, które będą zdrowe, smaczne i pożywne. Jednocześnie korzystanie z owoców i warzyw sezonowych jest dużo korzystniejsze finansowo niż kupowanie produktów sprowadzanych z odległych zakątków świata w porach roku, w których tradycyjnie nie występują. Jak widzimy, jest to tańsze i zdrowsze rozwiązanie.

Zwracaj uwagę na to co jesz

W naszej diecie powinniśmy unikać niezdrowych tłuszczów i dużej ilości węglowodanów. Jeżeli zachowamy tu odpowiednie proporcje to stan naszego zdrowia znacznie się poprawi, a jeżeli mamy takie potrzeby, to dzięki takiej diecie możemy również wdrożyć skuteczny proces odchudzania. Oczywiście wszystko zależy od ilości produktów, które znajdą się na naszych talerzach. W zdrowym odżywianiu bardzo ważne jest również unikanie używek, słodyczy oraz innych przekąsek, które mogą być bardzo zgubne. Tu bardzo ważna jest nasza głowa, poniewaz zdrowe odżywianie powinno zacząć się już na poziomie mentalnym, o czym zresztą wspomina na swojej stronie http://kieszkowska.pl/.

Zdrowe jedzenie to również ograniczenie cukru w naszej codziennej diecie, w tym między innymi słodzonych napojów, które zawierają go bardzo dużo, a nie zawsze zwracamy na to uwagę. Korzystanie z chudego mięsa, z dużej liczby ryb oraz niskotłuszczowego nabiału również wpłynie na jakość naszej diety, co bezpośrednio przełoży się na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeżeli zastosujemy te małe reguły oraz będziemy w tym konsekwentni, to bardzo szybko dostrzeżemy zmiany.